22 квітня — традиційний письменницький автопробіг на честь Всесвітнього дня книги

e-mail Друк PDF

23 квітня — Всесвітній день книги, в переддень цього свята, 22 квітня, відбудеться традиційний письменницький автопробіг під гаслом: «Ударимо автопробігом по безкнижжю і нехлюйству!».

Четвертий рік поспіль літератори відзначають цей день, проїжджаючи в екіпажах автомобілів з прапорами вулицями Києва. Цього року до автопробігу долучаються такі письменники та поети: Андрій Курков, Василь Шкляр, Брати Капранови, Сергій Пантюк, Максим Кідрук, Міла Іванцова, Валерій Петущак,  Дара Корній, Артем Полежака, Олег Коцарев та інші.

2010 рік — перший рік правління Януковича та Азарова — став найгіршим роком для української книги в ХХІ ст. Схоже, пророцтво Майя таки збудеться, якщо не для всього людства, то для вітчизняного книговидання точно.

Детальніше...
 

Перекладацький конкурс для молодих богемістів

e-mail Друк PDF

Jan Balabán

Джерело: Генеральне консульство Чеської Республіки у Львові
Генеральне консульство Чеської Республіки у Львові разом з Чеським центром у Києві оголошують перекладацький конкурс для молодих українських богемістів. Конкурс відкритий для всіх, хто зацікавлений у літературному перекладі з чеської мови на українську і хто відповідатиме критеріям конкурсу. Учасник може вибрати один із двох текстів:
1)    оповідання з книги Jsme tadyOblak,автор: Jan Balabán (1961–2010), 21 стор.
2)    драма: Vernisáž,автор: Václav Havel (1936), 18 стор.

Найкращий переклад оповідання Oblak буде опублікований у журналі Кур’єр Кривбасу. Найкращий переклад драмиVernisáž буде надісланий пану Гавелу, який залишає собі право отримати та переглянути переклад і обговорити можливу театральну постановку в Україні.
Перше, друге і третє місця будуть нагороджені книжками на загальну суму 10.000,- крон (книги найвідоміших чеських авторів, які вийшли протягом останніх двох років).

Детальніше...
 

Видавництва та книготорговельні мережі. Хроніка відносин

e-mail Друк PDF

Олександр АфонінВідповідно до Закону України «Про видавничу справу» видавнича справа включає в себе три суб’єкти — видавців, виготівників та розповсюджувачів видавничої продукції.

З точки зору стратегії розвитку видавничого бізнесу ці три складові мусили б гармонійно співіснувати, допомагаючи одне одному в непростих кризових умовах. Однак… Якщо українським видавцям, попри всі нинішні складнощі, все ж вдається знаходити спільну мову з поліграфістами, то з розповсюджувачами книги стосунки складаються дуже і дуже непросто. Причин цього явища декілька. Однак головними з них є дві. Перша — це тотальне системне знищення, протягом 17 років незалежності, до 2009 року, вітчизняних книгарень, залишків ліквідованої у 1993 році потужної державної книготорговельної мережі «Укркнига» з метою привласнення приміщень, які ці осередки культури займали на центральних вулицях міст і обласних центрів ще з часів радянської доби. Розроблені сучасною правлячою бізнес-елітою технології виселення книгарень з орендованих ними приміщень у будівлях державної чи комунальної власності були настільки вдалими, що до середини першого десятиліття ХХІ століття кількість повноформатних книгарень (площею понад 100 кв. м), що реалізували в основному українську книгу, скоротилася майже з 4000 у 1991 році до 400.

Детальніше...
 

Народна Шевченківська премія – у Шкляра

e-mail Друк PDF

Джерело: gazeta.ua
Вперше в історії України було вручено Народну Шевченківську премію. Її під час урочистостей у Холодному Яру біля пам'ятника на місці останнього бою отамана Василя Чучупака вручили письменнику Василю Шкляру за його історичний роман "Чорний ворон".
Як повідомив представник "Холодноярської Ініціативи" Андрій Юсов, на сьогоднішній день зібрано понад 255 тисяч грн. Люди аплодували, вигукували "Слава!".
Юсов запитав у присутніх, хто за те, щоб вручити Народну Шевченківську премію Шкляру. Усі проголосували одностайно, "за".
"За повернення українській нації історичної пам'яті вручаємо Василю Шкляру Народну Шевченківську премію", - сказав Юсов.
Нагадаємо, Шкляр, якому Шевченківський комітет присудив премію з літератури за роман "Залишенець" ("Чорний Ворон"), звернувся з листом до Президента Віктора Януковича, в якому попросив перенести вручення йому нагороди на період, коли при владі не буде Міністра освіти Дмитра Табачника. У наступному указі глави держави про присудження премій ім'я Шкляра не згадувалося.

 

Стартував конкурс «Я люблю читати!»

e-mail Друк PDF

Я люблю читати!Освітня соціальна мережа «Щоденник» спільно з книжкових магазином «Читайка» проводить конкурс «Я люблю читати!».

Для участі необхідно написати невеликий твір або намалювати улюбленого героя, улюбленого автора, настільну книжку. Вік учасників - 8-16 років

Вимоги до робіт:
• Твір українською або російською мовою, до 2-х-сторінок, формат А-4, друкований текст;
• Малюнок у цифровому форматі: відсканований або сфотографований, зроблений власноруч.
Роботи потрібно надсилати за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду до 20 травня 2011 року включно. 10 переможців конкурсу отримають подарунки!

Літературний конкурс:
1 місце:
• Сертифікат книжкового магазину «Читайка» на купівлю книг на 300 грн;
• Подарунок від видавництва-партнера.
2-5 місце:
• Сертифікат книжкового магазину «Читайка» на купівлю книг на 100 грн
• Подарунок від видавництва-партнера. Конкурс малюнка: 1 місце:
• Сертифікат від книжкового магазину «Читайка» на купівлю книг на 300 грн
• Книги від Glowberrybooks. 2-5 місце:
• Сертифікат від книжкового магазину «Читайка» на купівлю книг на 100 грн
• Книга від Glowberrybooks.
А також спецприз від журналу «Мир Семьи»! Головним редактором буде обрано твір та малюнок, батьки автора яких отримають річну передплату на журнал! Переможці будуть оголошені до 1 червня 2011 на сайтах організаторів - «Щоденник» та «Читайка».
Партнери - книжковий портал «Буквоїд», літературний конкурс «Коронація слова», видавництво «Glowberrybooks», журнал «Мир Семьи».

 

Сергій Жадан: У день мого приїзду до Луганська несподівано почалися тренування пожежників, репетиції та ремонти

e-mail Друк PDF

Сергій ЖаданДжерело: Буквоїд

Сергій Жадан завершив свій тур до Луганська та Донецька. Автор роману «Ворошиловград» розповів «Буквоїдові», за яких умов відбувався Донбас-тур.

Нагадаємо, що цей тур носив благодійний характер. Письменник приєднався до Громадської кампанії проти встановлення цензури в Україну. Ще до приїзду письменника Луганський український драматичний театр і Донецький національний університет дали офіційну відмову в наданні своїх залів для презентації роману «Ворошиловград». Адміністрація театру мотивувала своє рішення великою кількістю репетицій, запланованих на цей період. Донецький університет пояснив небажанням приймати у своїх стінах поета та прозаїка завантаженістю студентів під час модульного тижня. Організатори ж туру одразу заявили про намагання зірвати тур Жадана.

А ось що нам розповів сам письменник:  
- Спочатку я думав, що це просто організаційні непорозуміння, тому що жодних причин забороняти літературні презентації не бачу. По-моєму, це нікому не потрібно, в цьому немає жодного сенсу. А ось поїздив, і побачив таке:
в Донецьку студенти, причетні до організації, скаржились, що керівництво викликає їх на профілактичні бесіди;

Детальніше...
 


Сторінка 32 з 36

translator google


Голосування

Ви б дали гроші на "Народну Шевченківську премію"?
 

Хто Online

На даний момент 12 гостей на сайті

Чому нас потрібно підтримата

Скільки середній українець читає книжок на рік?
Скільки середній український студент може назвати імен українських сучасних письменників?
Чи знають нашу літературу за кордоном?
Чи може прожити український письменник на свої гонорари?
Поставте собі ці прості питання і відповіді будуть песимістичні...
Ми хочемо все змінити на краще.
І знаємо як це зробити.