Фестиваль Української літератури в Інсбруку

e-mail Друк PDF

Продовжується реалізація громадського Проекту «Більше країн – більше книжок», спрямованого на підтримку та популяризацію сучасної української літератури за кордоном, пошук нових контактів, інноваційних ідей, налагодження особистих контактів між творцями книги – письменниками, перекладачами, видавцями, художниками. До сьогодні основними географічними напрямками діяльності названого проекту є Франція, Німеччина та Норвегія.

Наступним кроком Проекту стане проведення Фестивалю української літератури в м. Інсбруку (Австрія) в жовтні 2013 року та пов’язана з ним низка культурно-мистецьких заходів в Німеччині та Австрії. Спеціальними учасниками Фестивалю стануть відомі українські письменники Андрій КУРКОВ, Марія МАТІОС, Любко ДЕРЕШ та Таня МАЛЯРЧУК.

Партнерами Фестивалю виступили Громадська організація «Книжковий простір» (Київ) за підтримки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» та австрійське видавництво «Хаймон Ферлаг» (Haymon Verlag) за підтримки «Будинок Літератури» (Literaturhaus am Inn) та Інститут славістики Університету Інсбрука (Universität Innsbruck/Institut für Slawistik). Інформаційну підтримку Фестивалю надає Посольство України в Австрії.

Детальніше...
 

Море книг на головній вулиці Одеси

e-mail Друк PDF

Сімнадцята Міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Зеленая волна» пройде на вулиці Дерибасівській з 1 по 4 серпня 2013 року. Урочисте відкриття відбудеться 1 серпня (четвер) о 17.00.

У програмі виставки: Перший Одеський Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури, книжкові конкурси «Мистецтво книги» і «Одеса на книжкових сторінках», прем'єри книг, творчі зустрічі з письменниками, та інші заходи.

Спеціальні події:
• Круглий стіл «Актуальні проблеми українського книговидання»;
• Благодійна акція «Книга для дитячого будинку»;
• Щовечірній показ фільмів російського режисера документального кіно Володимира Непевного («Віктор Шкловський і Роман Якобсон. Життя як роман», «Анна Ахматова і Артур Лур'є. Слово і музика», «Михайло Зощенко. Шлюб», «Іля + Маруся або Листи про кохання», «Кіра», «Віктор Соснора. Прибулець»).

Детальніше...
 

КОНТЕКСТ-2: школа літературної критики і книжкової журналістики

e-mail Друк PDF

У межах XX Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові» уже вдруге відбуватиметься проект «Контекст», спрямований на розвиток літературної сфери в Україні. Цей захід здійснюється за підтримки Програми і³ «Ідея – Імпульс – Інновація» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

Якщо минулого року «Контекст» був сфокусований на менеджменті літератури, то цього разу заходи проекту спрямовані на літературну критику та книжкову журналістику. Дана сфера, на нашу думку, потребує активізації та пожвавлення, молодих фахівців та ширшого кола зацікавлених осіб.

Проект включає дві складові:
навчально-дискусійну, під час якої молоді критики і журналісти відвідають унікальні воркшопи від експертів з іноземних країн та візьмуть участь у дискусіях навколо проблематики книжкової журналістики в Україні;
і практичну, під час якої кожен учасник представить робочий матеріал, виготовлений власне під час проекту (у текстовому і відео-форматі) – інтерв’ю з одним із гостей фестивалю або аналітичний матеріал про подію чи книжку, представлену на Форумі.

Детальніше...
 

Диплом від «Книжкового простору» отримала Наталка ШЕВЧЕНКО

e-mail Друк PDF

Вчора відбулося нагородження лауреатів міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Спеціальну відзнаку «За кращий гостросоціальний твір» отримала відома українська письменниця Наталка Шевченко за рукопис роману «Подвійні міражі». Диплом вручали письменник Андрій Курков та голова правління громадської організації Микола Кравченко.

Детальніше...
 

Книжковий ярмарок на головній вулиці Одеси

e-mail Друк PDF

Зеленая волна - це соковите словосполучення асоціюється з пишним зеленим листям молодого дерева, яким пахнуть щойно надруковані книги. Зі свіжим морем, яке накриває з головою. З життям, з літом і рухом! Саме тому таку назву носить літня книжкова виставка-ярмарок біля моря - подія, яка несе вихор книг, накриває книжковими новинками всю Одесу! Сімнадцята Міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Зеленая волна» відбудеться під відкритим небом на вулиці Дерибасівській з 1 по 4 серпня 2013 року.

Кораблів в зелених хвилях одеського моря книг буде близько 150 - серед них видавництва, книготорговельні організації України та Росії, культурні та навчальні центри.

Детальніше...
 

Микола Кравченко: Пропонуємо створити Український Інститут Книжки

e-mail Друк PDF

Микола Кравченко. Фото Сергія Руденка. "Буквоїд"Джерело: Буквоїд

Виступ голови правлінні ГО «Книжковий простір» Миколи Кравченка на Парламентських слуханнях 15 травня 2013 року.

Шановні колеги!
Цим виступом хочемо довести до відома громадськості бачення стану галузі та перспектив в міжнародному аспекті співробітництва на базі власного досвіду отриманого в рамках реалізації Проекту «Більше країн – Більше книжок» (сайт uabooks.org).
Трирічна діяльність Проекту дала позитивні результати: участь України в якості спеціального гостя Фестивалю європейських літератур в місті Коньяк (Франція), проведені професійні зустрічі видавців в Норвегії та Франції, видані Альманахи української сучасної прози норвезькою, німецькою, французькою мовами. Українські видавці і письменники були учасниками міжнародних книжкових ярмарків і фестивалів. Це стало можливим завдяки фінансовій допомозі українських приватних благодійних фондів «Відродження», «Відкрий Україну» Арсенія Яценюка та «Розвиток України» Ріната Ахметова, посольств європейських країн в Україні, інших європейських культурних інституцій, українських громадських організацій: Форуму видавців, Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів та інших. Також нашій діяльності сприяли Посольство України в Норвегії, Міністерство культури України, Представництво України в Раді Європи, державна інформаційна агенція «Укрінформ».

Детальніше...
 


Сторінка 9 з 36

translator google


Голосування

Ви б дали гроші на "Народну Шевченківську премію"?
 

Хто Online

На даний момент 4 гостей на сайті

Чому нас потрібно підтримата

Скільки середній українець читає книжок на рік?
Скільки середній український студент може назвати імен українських сучасних письменників?
Чи знають нашу літературу за кордоном?
Чи може прожити український письменник на свої гонорари?
Поставте собі ці прості питання і відповіді будуть песимістичні...
Ми хочемо все змінити на краще.
І знаємо як це зробити.