Українська література: підкорення Парижа

e-mail Друк PDF

український стенд на Паризбкому книжковому салоні - 2013Джерело: Укрінформ

Початок цього тижня знаменувався тріумфальним для України завершенням участі в 33-му Паризькому міжнародному книжковому салоні. Головна книжкова виставка Франції проходила 22-25 березня в одному із найпрестижніших виставкових комплексів Європи - паризькому "Порт де Версаль". Україна вперше в історії цього книжкового форуму була представлена окремим павільйоном. На ньому вітчизняні книговидавці та письменники представили твори сучасної української літератури, отримали корисний досвід сучасної популяризації книги, авторів і видавництв та зав'язали прямі "людські контакти" з французами.

Українською літературою зацікавився президент Франції

Знаково, що першим серед французів, які побували біля українського павільйону, виявився президент Франції Франсуа Олланд. На відміну від свого попередника, він особисто прибув 21 березня, щоб перерізати червону стрічку на книжковому салоні. Під час ознайомчої прогулянки французький президент зупинився біля українського павільйону. Це стало повною несподіванкою для українських авторів та видавців. І хоча більш детально ознайомитися з українськими творами лідеру французької нації завадили численні мікрофони, відеокамери, спалахи фотокамер та щільне кільце журналістів, наші співвітчизники розцінили жест президента як добрий знак.

Детальніше...
 

Дискусія "Теорія-Історія-Суспільство: суспільна роль історії в Польщі та Україні"

e-mail Друк PDF

Книгарня "Є", Польський Інститут у Києві, видавництва "К.І.С." та "Ніка-центр" запрошують на дискусію "Теорія - історія - суспільство: суспільна роль історії в Польщі та Україні" та презентацію українських перекладів книжок польських істориків Войцеха Вжосека та Єжи Топольського.

Зустріч відбудеться 20 березня. Початок - о 18:00. У дискусія візьмуть участь українські та польські історики: Юрій Волошин (Полтава), Войцех Вжосек (Познань), Володимир Склокін (Харків), Наталя Яковенко (Київ).

Презентація книг:
Войцех Вжосек "Історія, культура, метафора. Постання некласичної історіографії. Про історичне мислення".
Єжи Топольський "Як ми пишемо і розуміємо історію? Таємниці історичної нарації".

Детальніше...
 

Літклуб "Маруся" засновує Центр літературної освіти

e-mail Друк PDF

Літературний клуб «Маруся» створює Центр літературної освіти. Новий проект реалізовуватиме освітні програми у сфері літератури, книжкової справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов’язані з роботою над текстом.

Ідея проекту – створити неформальну освітню платформу, яка дасть змогу отримувати якісні знання, і професійно зростати як учасникам літпроцесу, так і всім, хто читає книжки і любить літературу. Центр здійснюватиме освітні програми у формі тренінгів, лекцій, майстер-класів, авторських курсів, воркшопів тощо. Також відбуватимуться школи, які об’єднують весь сучасний арсенал неформальної освіти.

Більше інформації на сайті.

 

15 березня - круглий стіл «Українська історія: від роману до фільму»

e-mail Друк PDF

Учасників круглого столу «Українська історія: від роману до фільму», який відбудеться 15 березня о 16.00 в конференц-залі Будинку кіно, запрошують визначитися, чи може стати український історичний фільм таким, що «об`єднає всіх в єдиній залі». З огляду на те, що сучасні історичні романи без спеціальної реклами та без потужних маркетингових ходів та при обмеженій кількості книгарень мають на старті тиражі в десятки тисяч копій.

 

Учасники круглого столу: Сергій Тримбач, кінознавець; Василь Шкляр, письменник; Ігор Грабович, кінокритик; Юрій Макаров, журналіст, письменник, культуролог; Володимир В`ятрович, історик. Модератор: Андрій Кокотюха.

Детальніше...
 

Гостросюжетна література. Українські реалії. Круглий стіл 4 березня 2013

e-mail Друк PDF

Афіша круглого столу 4 березня 2013Книгарня Є та громадська організація «Книжковий простір» 4 березня 2013 року запрошують на круглий стіл «Гостросюжетна література. Українські реалії і перспективи». До розмови про стан ринку, попит та пропозицію детективів, трилерів, пригодницьких романів тощо запрошені письменники Андрій КУРКОВ, Василь ШКЛЯР, Андрій КОКОТЮХА, Євгенія КОНОНЕНКО, Наталія ТИСОВСЬКА, Олексій ВОЛКОВ, видавці Світлана Скляр (Клуб сімейного дозвілля, Харків), Євген Красовицький (Фоліо, Харків), Елеонора Сімонова (Нора-Друк, Київ) та літературознавець Ніна Герасименко.

Учасники круглого столу обговорять реалії і перспективи української гостросюжетної літератури. Темами круглого столу стануть такі: чи читають українці гостросюжетну літературу; чи вміють українські книгарні продавати детективи; які теми і сюжети будуть в моді в цьому сезоні; коли і хто запровадить премії за кращий український детектив і за кращу рецензію на український детектив, а також інші актуальні теми. До дискусії запрошуються всі, хто бажає поставити запитання авторам і видавцям гостросюжетної літератури в України.

Детальніше...
 

Конкурс на кращий твір для дітей «КОРНІЙЧУКОВСЬКА ПРЕМІЯ»

e-mail Друк PDF

Корнійчуковська преміяОдеська обласна рада та громадська організація «Агентство регіонального розвитку» оголошують щорічний конкурс на кращий твір для дітей «Корнійчуковська премія».

Для участі в Конкурсі приймаються раніше неопубліковані твори письменників і поетів України українською та російською мовами. Термін прийому авторських робіт - з 15 лютого по 1 червня 2013 р.

Конкурс проводиться у наступних номінаціях:
• Проза для дітей молодшого віку;
• Проза для дітей старшого віку та юнацтва;
• Поезія для дітей;
• Драматургія для дітей.

Переможці в кожній номінації нагороджуються грошовими преміями у розмірі:
• Перше місце – 10 000 гривень;
• Друге місце – 5 000 гривень;
• Третє місце – 3 000 гривень.

Детальніше...
 


Сторінка 11 з 36

translator google


Голосування

Ви б дали гроші на "Народну Шевченківську премію"?
 

Хто Online

На даний момент 5 гостей на сайті

Чому нас потрібно підтримата

Скільки середній українець читає книжок на рік?
Скільки середній український студент може назвати імен українських сучасних письменників?
Чи знають нашу літературу за кордоном?
Чи може прожити український письменник на свої гонорари?
Поставте собі ці прості питання і відповіді будуть песимістичні...
Ми хочемо все змінити на краще.
І знаємо як це зробити.