Премію імені Гоголя в Італії отримав Андрій Курков

e-mail Друк PDF

Микола ГогольВ понеділок увечері в стінах римської історичної Вілли Медічі, де з 1803 року ще за указом Наполеона діє Французька академія, були відзначені нові лауреати міжнародної Премії Миколи Гоголя.

У цьому році премія була присвячена пам'яті видатного українського артиста Богдана Ступки, героя України, першого українського лауреата Премії. Лауреатами від нашої країни стали письменник і сценарист Андрій Курков, актриса Ада Роговцева, народна артистка СРСР, що зіграла більше сотні ролей у театрі і кіно, а також керівник Донецького театру, опери та балету Вадим Писарєв.

Детальніше...
 

В Рівному пройде наукова конференція з дитячої літератури

e-mail Друк PDF

Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва, Міжнародний економіко-гуманітарний університет,  Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Лабораторія літературної освіти Інституту педагогіки НАПН України запрошують на Міжнародну науково-практична конференцію «Література для дітей та юнацтва в сучасному часопросторі: тенденції, проблеми, перспективи», яка пройде 24-25 травня 2013 р. в Рівному.

Основні тематичні напрями:
- Дитяча література: соціокультурний контекст. 
- Сучасна реінтерпретація класичної літератури для дітей.  
- Література для дітей та юнацтва у міждисциплінарному дискурсі. 
- Напівзабуті постаті талановитих дитячих письменників очима дослідників ХХІ ст. 
- Сучасна література для дітей: актуальні проблеми дослідження.  
- Література для дітей та юнацтва в контексті сучасної літературної освіти. 
- Методичні аспекти вивчення творів сучасної дитячої літератури у ЗОШ та ВНЗ. 
- Література рідного краю для дітей та юнацтва як предмет вивчення у загальноосвітніх закладах. 
- Переклад в галузі дитячої літератури: проблеми і перспективи

Робочі мови конференції: українська, англійська. Для участі у роботі конференції просимо надсилати заявки до 1 березня 2013 року на ім’я заступника Президента Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва.

Більше інформації на сайті Центру.

 

Конкурс короткої прози на участь в майстер-класі Андрія Куркова

e-mail Друк PDF

Андрій КурковВ рамках культурного проекту Мистецький клуб «Обличчя» Фонд «Відкрий Україну» оголошує конкурс короткої прози серед прозаїків-початківців на участь в майстер-класі відомого українського письменника Андрія Куркова. Для участі в майстер-класі молодим літераторам віком від 16 до 25 років потрібно відправити на електрону пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду новелу чи оповідання (до 5000 друкованих знаків) на тему ”Людина в сучасному світі”. Мова твору українська чи російська.

Переможці конкурсу отримають поради з написання та просування короткої прози від Андрія Куркова, представників видавництв та електронних ЗМІ.

Детальніше...
 

Фонд «Відкрий Україну» започатковує Мистецький клуб «Обличчя»

e-mail Друк PDF

Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» започатковує новий культурний проект – Мистецький клуб «Обличчя». Основною метою проекту є створення постійного майданчика для спілкування із українськими та закордонними митцями задля популяризації серед українців сучасного мистецтва.

«Наш фонд уже п’ятий рік поспіль реалізовує культурну програму і ставить перед собою завдання – презентувати українське мистецтво всьому світу. Так, ми надаємо подорожні гранти українським митцям, щоб представити свої здобутки закордоном, ми надаємо гранти на переклад сучасної української літератури іноземними мовами. Та ми вирішили розширити нашу діяльність і розпочати новий культурний проект, який буде сприяти популяризації сучасного мистецтва і всередині країни», - розповіла напередодні старту проекту Голова Наглядової Ради Фонду «Відкрий Україну» Терезія Яценюк. При цьому, зауважила Терезія Яценюк, новостворений проект дозволить не лише дізнатися чогось нового про українську культуру, а й перейняти досвід від кращих її представників.

Детальніше...
 

Перекладати в тандемі

e-mail Друк PDF

Goethe-Institut Ukraine і Творча спілка перекладачів і письменників (ТСПП) запрошують 7 українських та 7 німецьких перекладачів і перекладачок взяти участь у проекті «Перекладати в тандемі». Обрані учасники й учасниці створять білатеральні німецько-українські тандеми й спільно працюватимуть над уривками із творів сучасних українських та німецьких письменників. Кожен тандем отримає для перекладу одного українського й одного німецького авторів. Комунікація відбуватиметься через skype та e-mail. Результати буде опубліковано в білатеральному альманасі «Більше країн – більше книжок».

Детальніше...
 

Опубліковано програму «українського» Фестивалю в Коньяку

e-mail Друк PDF

Плакат Фестивалю м. Коньяк 2012Цього року Україна стала спеціальним гостем на Фестивалі Європейських літератур, який проходитиме 15-18 листопада у  місті Коньяк (Франція).

Основний донор української участі: Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України».

На сайті Фестивалю вже викладено програму заходів з головним слоганом "Україна на часі" (там же можна отримати буклет фестивалю в форматі pdf). Серед офіційних гостей (40 культурних діячів з багатьох країн Європи) Україну представляють письменники Андрій Курков, Юрій Андрухович, Любко Дереш та Марія Матіос. З загальноєвропейського "українського" літературного контексту організатори запросили на Фестиваль Анну Шевченко та Марину Левицьку (обидві - Великобританія), які не лише мають українське коріння, а й творчій доробок, що присв'ячено своїй історичній батьківщині.

В першій дискусії Фестивалю прийме участь ініціатор спеціального статусу для України перекладач, історик, професор INALCO (Національний інститут мов та східних цивілізацій) Ірина Дмитришин.

Детальніше...
 


Сторінка 14 з 36

translator google


Голосування

Ви б дали гроші на "Народну Шевченківську премію"?
 

Хто Online

На даний момент 7 гостей на сайті

Чому нас потрібно підтримата

Скільки середній українець читає книжок на рік?
Скільки середній український студент може назвати імен українських сучасних письменників?
Чи знають нашу літературу за кордоном?
Чи може прожити український письменник на свої гонорари?
Поставте собі ці прості питання і відповіді будуть песимістичні...
Ми хочемо все змінити на краще.
І знаємо як це зробити.