"Реанімувати треба не видавничу справу, а… читача"

e-mail Друк PDF

Джерело: Урядовий кур'єр, 22 вересня 2012

Олександр АфонінПро стан українського книговидання кореспондент «Урядового кур’єра» поспілкувався з президентом Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександром АФОНІНИМ.

— Ви поставили невтішний діагноз вітчизняному книговиданню, а зниження показника купівлі книжок на 20% вважаєте свідченням того, що українці опускаються на інтелектуальне дно. То й справді треба не видавничу галузь, а читача реанімувати?
— За останнє п’ятиріччя Україна займає останній рядок серед європейських країн за кількістю видань на душу населення і серйозно відстає з точки зору споживання книжки. Наявність книжок на полицях крамниць і читання — речі не тотожні: книжки (і найцікавіші, і найрозумніші) можуть роками стояти на полицях, якщо їх не купують. Кожен європеєць витрачає за рік на це 100-150 доларів, а українці — 2,6 долара. Наприклад, дохід середньостатистичного поляка лише утричі більший за середньостатистичного українця, однак книжок він купує на суму в 15(!) разів більшу! Тож причини не лише у рівні доходів. Хоч би як ми намагалися не помічати негараздів, динаміка та обсяги споживання української книжки свідчать про поступову деградацію суспільства. Без книжки знань не набудеш! У Китаї, приміром, держава піклується про розвиток і моральність нації: найновіші видання одразу поповнюють бібліотеки країни. Є шлях до знань!

Детальніше...
 

14 вересня відбудеться публічна інтеракція проектів «Більше країн – Більше книжок» та «Літературні дебати»

e-mail Друк PDF

Фестиваль "Контекст"
В рамках Фестивалю «Контекст» 19-го Форуму видавців у Львові благодійний фонд «Фундація видавництва «Кальварія» та громадська організація «Книжковий простір» запрошують 14 вересня о 20:00 в театр «Воскресіння» (Чорний зал, Львів, пл. Ген. Григоренка, 5) на публічну інтеракцію власних проектів «Більше країн – Більше книжок» та «Літературні дебати». Організатори: Анетта Антоненко та Микола Кравченко. До розмови запрошені письменники-учасники проектів: Андрій КУРКОВ, Любко ДЕРЕШ,  Євгенія КОНОНЕНКО, Антон КУШНІР та Валентин ТЕРЛЕЦЬКИЙ. Маємо надію, що своїми враженнями про проекти поділяться також видавці, перекладачі та письменники, які брали участь в проектних заходах.

Детальніше...
 

В Асоціації книговидавців кажуть, що книг українською поменшало

e-mail Друк PDF

Олександр АфонінДжерело: Радіо Свобода

Президент Асоціації книговидавців України Олександр Афонін заявляє, що цього року кількість виданих найменувань книг українською мовою зменшилася на 15% порівняно з показниками минулого року.

«На тиражі книговидавці виходять на ті ж самі, але основною причиною цього є не зростання так званої «загальнодоступної книги», тобто книги, яка йде на ринок, а за рахунок збільшення фінансування на видання підручників для загальноосвітньої школи», – сказав він Радіо Свобода. За словами Афоніна, друк української книги цього року підтримали окремі обласні адміністрації, виділивши кошти, щоб закупити книги для шкільних бібліотек.

Напередодні прем’єр Микола Азаров заявив, що цього року спостерігається зростання тиражів українськомовних видань. За словами Азарова, показники зростання порівняно з минулим роком становлять 165 відсотків.

 

Відкриття книжкового МЕДВІНу

e-mail Друк PDF

6 вересня о 12:00, виставковий центр “КиївЕкспоПлаза”
Літературна кав`ярня, павільйон 3, вхід К (вул. Салютна, 2-Б, ст.м. Нивки)

Офіційне відкриття виставок “15 Київський книжковий ярмарок МЕДВІН” та “МЕДВІН: Рукоділля і хобі” та спеціальної експозиції «Лялькова країна» відбудеться 6 вересня о 12:00 за участі:
Едвіна Задорожнього, генерального директора виставкової компанії “МЕДВІН”;
Братів Капранових, письменників, видавців;
Макса Кідрука, письменника, мандрівника;
Олександра Афоніна, президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.

Детальніше...
 

BOOK EXPO UKRAINE 2012

e-mail Друк PDF

Запрошуємо відвідати виставку-ярмарку BOOK EXPO UKRAINE 2012, яка проходитиме з 29 серпня по 1 вересня в м. Києві за підтримки Державного комітету телебачення та радіомовлення України.

За ініціативи Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» Книжкова виставка-ярмарок відбудеться напередодні Дня Знань з метою популяризації української книги серед дітей та молоді. Захід покликаний об’єднати кращих книгорозповсюджувачів та відомі видавництва України.

В рамках програми очікуються презентації нових книг, автограф-сесії відомих українських письменників, розваги для дітей та конкурси, майстер-класи народних майстрів та фестиваль морозива. Традиційно під час книжкового ярмарку відбудеться збір книг для вихованців шкіл-інтернатів з різних регіонів України. Усі бажаючі зможуть взяти участь в різних розважальних заходах, організованих в рамках Книжкової виставки-ярмарку.

Чекаємо на Вас в Українському домі з 29 серпня по 1 вересня 2012 року за адресою: Київ, Хрещатик, 2.

 

Літшкола-2012: Як у Карпатах вчили молодих письменників

e-mail Друк PDF

13 – 18 серпня поблизу Говерли, в с. Яблуниця, пройшов щорічний проект Літклубу «Маруся» – Літня літературна школа. Молоді автори з різних областей України приїхали сюди, щоб отримати практичні навички і досвід літературної діяльності. Лектори, що навчають «молодняк», – відомі професійні письменники, зокрема Тарас Прохасько, Юрко Іздрик, Макс Кідрук, Лариса Денисенко та інші. Формат Літшколи сприяє гармонійному поєднанню творчої та практичної частин, які могли б у майбутньому стати неабиякою опорою для розвитку та просування молодого літератора – учасника проекту.

Детальніше читати тут

 


Сторінка 15 з 36

translator google


Голосування

Ви б дали гроші на "Народну Шевченківську премію"?
 

Хто Online

На даний момент 5 гостей на сайті

Чому нас потрібно підтримата

Скільки середній українець читає книжок на рік?
Скільки середній український студент може назвати імен українських сучасних письменників?
Чи знають нашу літературу за кордоном?
Чи може прожити український письменник на свої гонорари?
Поставте собі ці прості питання і відповіді будуть песимістичні...
Ми хочемо все змінити на краще.
І знаємо як це зробити.