Літня літературна школа 2012
Понеділок, 30 липня 2012, 17:17
літклуб "Маруся"
Літературний клуб «Маруся» за підтримки Фонду розвитку громад «Лівобережна Київщина» оголошує прийом анкет на Літню літературну школу 2012, яка відбудеться 13-18 серпня поблизу найвищої гори України – Говерли. Для молодих письменників лекції читатимуть Юрко Іздрик, Тарас Прохасько, Максим Кідрук, Андрій Любка, Гриць Семенчук і Завен Баблоян.
Реєстрація учасників триває до 30 липня включно.
Детальніше...
Звернення Олександра Афоніна, президента Української Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів
Неділя, 15 липня 2012, 14:00
Друзі! Колеги! Співвітчизники!
Я позавчора розмістив на ФБ своє звернення з приводу намірів Міністерства фінансів та Державної податкової служби з 01.01.2013 року анулювати режим пільгового оподаткування суб’єктів видавничої справи. Багато хто відгукнувся на це звернення, однак значна частина тих, хто спілкується в мережі і хто виходив на зв’язок зі мною електронною поштою чи телефоном, сприймають питання пільг, як суто галузеву проблему. Однак це не так.
Проблеми, від яких майже усі роки існування суверенної України потерпає національна книга, - це проблеми кожного з нас, я маю на увазі тих, хто вважає себе українцем. Справа в тім, що книга - не просто предмет матеріального виробництва, а надзвичайно чуттєвий, перевірений часом психологічний, культурно-мистецький інструмент творення людини у самому високому розумінні цього слова. Людина, яка багато читає, засвоюючи знання напрацьовані людством, в усі часи мала гарантії на успішність свого життя, на високий соціальний статус, перевагу перед нечитаючими у своєму професійному і кар’єрному зростанні. Кожен з жанрів літератури, до якого долучається читаюча людина, формує у неї, як у особистості, різні важливі якості. Художня книга розвиває творче мислення, духовна – дозволяє викристалізувати рамки моральності, науково-популярна - допомагає визначитись у виборі життєвого шляху, суспільна – дає розуміння тих процесів, що відбуваються в соціумі, і визначення свого місця в них, спеціальна і наукова – створюють основу для осмисленого руху в обраному професійному напрямі...
Детальніше...
6-8 липня 2012 р відбудеться Уманський фестиваль української поезії та авторської пісні
П'ятниця, 06 липня 2012, 11:23
6-8 липня 2012 р. в Національному дендрологічному парку «Софіївка» (павільйон «Флора», адміністративний корпус парку) та в с. Пугачівка Уманського району пройде ІІІ Міжнародний уманського фестиваль української поезії та авторської пісні. Організатори фестивалю - Уманське літературне об’єднання «ЛітО», Інтернет-портал «Уманський літературний клуб», за підтримки Уманського міського виконавчого комітету, Відділу культури та туризму міськвиконкому, директора Національного дендрологічного парку «Софіївка» професора Івана Косенка. Мета фестивалю - популяризація українського поетичного слова, об’єднання української творчої інтелігенції.
Цьогоріч глядачів чекають три сцени: актова зала адмінкорпусу «Софіївки» (06.07. о 15:00), павільйон «Флора» (07.07. о 12:00) та берег ставка села Пугачівка Уманського району (07.07. о 17:00).
7 липня о 12:00 відкриється виставка-продаж книг. У ній прийматимуть участь видавництва з України та автори, які представлятимуть власні збірки та диски.
Детальніше...
ХVI МІЖНАРОДНА КНИЖКОВА ВИСТАВКА-ЯРМАРОК «ЗЕЛЕНА ХВИЛЯ»
Неділя, 10 червня 2012, 20:47
«ЗЕЛЕНА ХВИЛЯ» - 2012.
З 2 по 5 серпня 2012 року в Одесі відбудеться Шістнадцята Міжнародна книжкова виставка-ярмарок «ЗЕЛЕНА ХВИЛЯ» - Міське свято книги на Дерибасівській.
Підтримку Міжнародній книжковій виставці-ярмарку здійснює: - Одеська обласна державна адміністрація - Одеська міська рада
Впродовж всіх шістнадцяти років «Зеленая хвиля» незмінно зберігає свої відмінні ознаки. Черга за книгою – характерний знак «Зеленої хвилі», те, що відрізняє її від безлічі інших, не менш гідних книжкових форумів.
Детальніше...
Ідеальне місто і потаємна столиця краю
П'ятниця, 08 червня 2012, 12:18
Тимофій Гаврилів
Джерело: ЛітАкцент
Перед сходом сонця найзимніше. Від Мукачева вагон їде майже порожній. У Чопі потяг надовго завмирає, металева рептилія. Місто-станція, де залізничний транспорт вистоює годину, дві, три… Українська природа інтегрована в «європейський контекст» переконливіше, ніж залізниця з вагонами-розвалюхами, графіком руху та кордоном, наче тут зараз закінчується світ.
Скоро перетинаєш Карпати, й рослинність буяє вільготніше, миттєво меншає хвої й більшає широкого палисту. В Ужгороді тепліше, ніж у купе. Наш опікун – закарпатський журналіст і письменник Олександр Гаврош, із яким ми навчалися на сусідніх факультетах. Перша екскурсія – вокзал, дітище покійного Кірпи, якому в холі присвячено музейну вітрину.
Детальніше...
|
|