головна

Кавові враження від зустрічей у Херсоні

e-mail Друк PDF

Нещодавно повернулася із Херсону, де на запрошення Обласної бібліотеки для юнацтва ім. Бориса Лавреньова 23 лютого мала спільну творчу зустріч із відомими кримськими літераторами Маріанною Малиною та Валерієм Верховським, а також – довгоочікуване особисте знайомство із цими письменниками, бо я вже давно є шанувальницею їх талановитої прози. Пані Маріанна привезла до Херсону свою дилогію «Фіолетові діти», а пан Валерій представив нещодавно виданий збірник фантастичних оповідань під назвою «Ера електрики».

Зустріч відбулася в рамках другого етапу (під назвою «Література в українському контексті») спільного проекту «Відкрита платформа для дебатів» Благодійного фонду «Фундація видавництва «Кальварія» та громадської організації «Книжковий простір» за підтримки Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» та Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». Тема херсонських дебатів – «Участь в літературних конкурсах – шлях до успіху» – особисто для мене надзвичайно цікава й близька.


Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/kidruk/book-space.net/www/images/debaty120223
 

День видався напрочуд яскравим та насиченим. Примхлива погода останніх зимових днів не заохочувала до тривалих прогулянок містом (проте маю надію одного разу побачити літній Херсон), зате ранкова зустріч з учнями Херсонського обласного ліцею подарувала море чудових вражень від живого й щирого спілкування.

Приміром, я дізналася, що багато хто з юних ліцеїстів теж мріє спробувати себе в літературі, і вони з непідробним інтересом приймали участь у розмові про літературні конкурси, зокрема, зацікавились інформацією про Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова», приємний досвід участі в якому я вже маю.

Надвечір ми зібралися у бібліотеці, куди були запрошені в якості спеціальних гостей з нагоди святкування другої річниці та ювілейної двадцятої зустрічі у молодіжній літературній кав'ярні «ЛітTERRA». Окрім гостей, організаторів та завсідників, тут були присутні й представники місцевої преси.

Взагалі, кав’ярня «ЛітTERRA» – унікальний проект. Це не просто затишна місцинка, де можна скуштувати доброї кави (як мені здавалося на початку), а місце зустрічі творчих людей від літератури, музики, образотворчого мистецтва, що приходять сюди за гарним настроєм та натхненням, точка перетину різних поглядів, думок та ідей.

Заснована два роки тому Херсонською обласною бібліотекою ім. Б. Лавреньова та місцевою громадською організацією «Молода Просвіта», кав’ярня «ЛітTERRA» стала важливим соціальним проектом, що в еру телебачення й інтернету повертає людей до читання книг. Мабуть, бібліотекам інших українських міст також слід перейняти у херсонців вдалий досвід подібних ініціатив, аби не скаржитися на брак читачів.

Програма святкування виявилась надзвичайно цікавою й динамічною. Після підведення підсумків другої річниці кав’ярні модератор Юлія Коваль по черзі надавала слово кожному із запрошених письменників, і в невимушеному спілкуванні-діалозі ми розповіли присутнім про досвід участі в літературних конкурсах, особливості письменницької роботи, а також презентували бібліотеці примірники своїх книг. Та й самі не залишились без подарунків – кожен отримав на згадку зручний нотатник (у потязі дорогою додому я записувала в своєму ці враження) а також запашну натуральну каву від La Semeuse.

У традиційній рубриці «Цікаво про каву», господиня кав’ярні Юлія Коваль розповіла присутнім романтичну історію кохання під назвою «Кава з сіллю». Що ж, треба якось спробувати і цей екзотичний напій…

Надзвичайно цікаво було слухати й про мій улюблений жанр містичного роману, що про нього в рамках рубрики «Книжка до кави» оповідала завідуюча відділом міського абонемента Галина Таворська. Її захоплююча розповідь в напівтемряві чергувалася з кадрами діафільмів, що слугували ілюстраціями, та трейлерами кінокартин, знятих за мотивами всесвітньо відомих містичних романів. Одразу захотілося ще раз перечитати «Майстра та Маргариту» Булгакова.

Свою містичну новелу в наступній рубриці «Творчий автограф» представила публіці молода херсонська письменниця й поетеса Наталка Кудрявченко – студентка ХНТУ, голова громадської організації «Молода Просвіта». Її текст приємно вразив слухачів, викликавши бурхливі оплески, а Валерій Верховський окремо відзначив, що талановиту авторку чекає гарне літературне майбутнє.

Музичним подарунком для присутніх став неперевершений вокал студентки ІІІ курсу Херсонського музучилища Ольги Дядів, що зачарувала слухачів репертуаром Моцарта, й пристрасне інструментальне танго у виконанні місцевого ансамблю «Тріумфаль».

А херсонський художник Олександр Тепляков, відомий автор дружніх шаржів, колекцію яких можна переглянути в бібліотеці, також не сидів без діла й ближче до завершення вечора продемонстрував кілька своїх робіт, виконаних з натури просто тут, за столиком у кав’ярні. Неабияк потішило, що на одному із шаржів художника була змальована я :)

Також митець представив публіці свою картину із серії «Історичний портрет». Цього разу на полотні була зображена чарівна господиня кав’ярні Юлія Коваль в образі Міледі із відомого твору Олександра Дюма.

По завершенні святкової зустрічі на згадку лишилися теплі враження, барвисті світлини, аромат кави з корицею та бажання ще раз повернутися до цього чудового південного міста, яке вміє так щиро й приязно зустрічати гостей.

----------
Про зустріч з письменниками на сайті бібліотеки.

 

translator google