головна Проекти Дебати Субкультури в яких ми є, та субкультури які є в нас

Субкультури в яких ми є, та субкультури які є в нас

e-mail Друк PDF

Джерело: http://lorna-l.livejournal.com

Шлях до ІнтерШику, в якому проводилася дискусія на тему існування молодіжних субкультур, лежить повз кінотеатр ім.. Коцюбинського. Запізнюючись на початок, я, дійшовши кінотеатру, побачила чималенький натовп молоді. А завернувши за ріг я взагалі потрапила у вир тих, хто виходив з кіносеансу. В основному молоді дівчата, доволі святково вдягнені. Ага, „Сутінки. Сага.” Ось вона, субкультура, подумала я.

Зал на 5-му поверсі „ІнтерШику” був заповнений молодими інтелектуалами, активним студентством, зацікавленими журналістами. На запитання залу відповідали Артем Чапай та Антон Кушнір, письменники та люди, що знайомі з молодіжними субкультурами зсередини. Хоча, кожен з нас знайомий з середини, адже ми всі до якихось належимо, до гласних чи негласних субкультурок. На протязі життя ми буваємо членами різних угрупувань за інтересами. У мене от, наприклад, зараз інтерес грудного вигодовування та введення першого прикорму. :)))

Субкультура - це спільність людей, чиї переконання, погляди на життя і поведінку відмінні від загальноприйнятих або просто приховані від широкої публіки, що відрізняє їх від більш широкого поняття культури, відгалуженням якої вони є. – це Вікіпедія. Субкультури творять власні інтерпретації норм загалу, часом вони повністю відкидають їх на користь власних. Але субкультури ніколи не замінять всіх сфер зацікавлення людини. Нормальної, що пережила пубертат :)

 

Про що говорили? Ну от музика. Вона, як відомо є основою для цілої купи субкультур: хіпі, панки, рокери, емо. Або територія - низка субкультур формуються за територіальним ознакою. Або така підтема: субкультура, як мрія маркетолога – як легко втюхати товар, якщо суспільство споживання нав’язує його тобі, включаючи тебе до певної верстви. Або от цікаво: соціальна трайбалізація. Інтернет усунув географічні та інші бар’єри зробивши групи набагато більшими, доступнішими. А ти сам до кого себе відносиш? Заперечуєш власну причетність до субкультури? Кажеш, що є лише носієм деяких зовнішніх ознак? Буває. :) От дійшли у дискурсі, між іншим, до висновку що є лише „Ми” та „Вони”. Такі от дві великі протиборчі сторони. Весь світ ми ділимо на „наших” та „не наших”. Потреба людини в спілкуванні з подібними до себе. :) От і всі субкультури.

Пристрасно поговорили про право людини на самовираження та пішли пити чайок з печивом і неформально спілкуватись. Ці дебати пройшли в рамках спільного проекту Благодійного фонду "Фундація видавництва «Кальварія»" та ГО «Книжковий простір» «Відкрита платформа для дебатів про права людини – будуємо мости свободи» за підтримки Посольства Норвегії в Україні та Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».

 

translator google

ПРОЕКТ підтримують

 

ПАРТНЕРИ
першого етапу