головна Проекти Дебати Завершено перший етап проекту письменницьких дебатів

Завершено перший етап проекту письменницьких дебатів

e-mail Друк PDF


Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/kidruk/book-space.net/www/images/FotoZvit2011
 
Благодійний фонд "Фундація видавництва «Кальварія»" та громадська організація «Книжковий простір» минулого року виступили зі спільною ініціативою проведення публічних дебатів за участі українських сучасних письменників з обговоренням широкого спектру культурних, гуманітарних та економічних питань. Ця ініціатива була в загальних рисах оформлена в пропозицію спільного Проекту, що отримав назву «Відкрита платформа для дебатів».

З вересня по грудень 2011 року успішно реалізовано перший етап спільного Проекту - «Відкрита платформа для дебатів про права людини - Будуємо мости свободи», який підтримано Посольством Королівства Норвегія в Україні та Міжнародним літературним конкурсом «Коронація слова». За чотири місяці реалізації Проекту його учасниками стали 18 письменників з різних куточків України (за абеткою): Михайло Батіг (Хмельницький), Тимофій Гаврилів (Львів), Вікторія Горбунова (Житомир), Вікторія Гранецька (Вінниця), Лариса Денисенко (Київ), Анатолій Дністровий (Київ), Максим Кідрук (Київ), Віталій Климчук (Житомир), Євгенія Кононенко (Київ), Андрій Курков (Київ), Антон Кушнір (Київ), Ірися Ликович (Відень), Сергій Пантюк (Київ), Євген Положій (Суми), Елеонора Сіндєєва (Дніпропетровськ), Богдан Теленько (Хмельницький), Артем Чапай (Київ), Артем Чех (Чернігівщина).

Перед письменниками гостинно розчиняли двері університети, бібліотеки та інші заклади культури в містах: Вінниця, Гусятин, Дрогобич, Житомир, Луцьк, Львів, Одеса, Стрий, Суми, Тернопіль, Хмельницький. Спектр тем, що обговорювали письменники, був досить широкий: від досить провокативних на кшталт «Молодіжні субкультури – право людини на самовираження чи загроза суспільству?» до суто мистецтвознавчих – «Українська культура ХХ-ХХІ ст. Гендерний і екзестенційний аспект (в контексті прав жінок)». Практично всі заходи проходили при заповнених аудиторіях та викликали активну дискусію за участю відвідувачів.

Організатори висловлюють подяку Посольству Норвегії та конкурсу «Коронація слова» за підтримку Проекту, а також Галині Дольник (Благодійний фонд ім. Івана та Юрія Лип, Одеса), літературознавцю Олександру Вешелені (Вінниця), Миколі Мартинюку (видавництво «Твердиня», Луцьк), Михайлові Ватуляку (Львів) та Михайлові Савчуку (мерові міста Гусятин Тернопільської обл.) за допомогу в організації та проведенні дебатів.

Другий етап Проекту проходитиме в січні-травні 2012 року і за мету має пропагування та поширення європейської практики публічного спілкування та діалогу в сфері культурного різноманіття, а саме літератури і має відповідну тему – «Література в українському контексті». Цей етап Проекту підтримано Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» та Міжнародним літературним конкурсом «Коронація слова».

 

 
 
  
   

 
 
 
 

 


 

translator google

ПРОЕКТ підтримують

 

ПАРТНЕРИ
першого етапу