головна Новини Літературний Коньяк чекає на Україну

Літературний Коньяк чекає на Україну

e-mail Друк PDF

Джерело: Укр.Літ. Портал української сучасної літератури

29 травня в Будинку письменників НСПУ відбулася робоча зустріч з керівництвом Фестивалю європейських літератур у м. Коньяк (Франція), присвячена участі України 2012 року (15-18 листопада), як спеціального гостя. Літературний фестиваль представляли його президент Ніколь Корнібер та виконавчий директор Софі Жюльєн, модерував захід Сергій Пантюк.

На початку зустрічі голова Спілки письменників Віктор Баранов побажав натхненої роботи учасникам зустрічі та наголосив, що ми всі європейці, знаходимося в одному культурному просторі і від нас залежить його розширення та збагачення. Відповідальний секретар Спілки Володимир Барна, “перегравши” слова радянських поетів, акцентував свій короткий виступ на тому, що лінія Київ-Париж – “це нормально, це родинно, це на віки”.

Софі Жюльєн провела презентацію фестивалю, розповівши про його історію, мету та основні напрямки роботи невеличкої команди ентузіастів, що ним опікуються. Для участі в фестивалі щороку запрошуються письменники (усього 30-40 авторів) з різних частин Європи і визначається одна країна в якості головного гостя. Цього року таким гостем визначена Україна, а серед запрошених авторів є Марія Матіос, Любко Дереш, Антон Кушнір, Юрій Марія Матіос та Ірина Дмитришин Андрухович, Андрій Курков та Сергій Жадан. Для кращого представлення країни запрошуються художники (які також відомі як оформлювачі книжок) Катерина Білетіна та Ігор Баранко та відомий етно-музикант Тарас Компаніченко.

Ірина Дмитришин (Париж, Франція) – викладач, перекладач, літературний агент, яка є фактичним “двигуном” української участі у фестивалі – наголосила, що це, в принципі, невеликий захід, який відвідують близько 7000 людей, але яке враження ці люди винесуть про Україну, залежить від того, що ми вкладемо в цю подію. Україна дуже мало знана у Франції, отже, кожен відвідувач може стати тим позитивним струмком інформації, який додасть нашій країні відомості. Українські учасники зустрічі виклали досить багато пропозицій щодо акцій, які можна включити в програму заходів, що має бути узгоджена до початку липня.

Фото: Анетта Антоненко

Перед початком зустрічі: Олександр Афонін (президент УАВК), Валентина Стукалова (Французький культурний центр), Елеонора Сімонова (видавництво "Нора-Друк"), Дмитро Чистяк (письменник), Софі Жюльєн та Ніколь Корнібер

Перед початком зустрічі: Катерині Білетіна, Антон Кушнір, Любко Дереш

Перед початком зустрічі: Марія Матіос та Ірина Дмитришин

Про фестиваль розповідає Софі Жюльєн

Фото на згадку після завершення зустрічі

 

translator google