головна Проекти Фест. Інсбрук. Фото: Прес-конференція в УНІАН за результатами Фестивалю в Інсбруку

Прес-конференція в УНІАН за результатами Фестивалю в Інсбруку

e-mail Друк PDF

Прес-анонс

Фестиваль української літератури в Інсбруку: перші результати

УНІАН1 листопада, 10:00-11:00, ІА УНІАН (вул. Хрещатик, 4), відбудеться прес-конференція за результатами Фестивалю української літератури в Інсбруку (Австрія), який відбувся 17-19 жовтня за підтримки програми «Динамічна культура» фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»Фестиваль проведено в рамках реалізації громадського Проекту «Більше країн – більше книжок», спрямованого на підтримку та популяризацію сучасної української літератури за кордоном.

У прес-конференції за результатами Фестивалю візьмуть участь:
- письменник Андрій КУРКОВ
- письменниця Марія МАТІОС
- письменник Любко ДЕРЕШ
- менеджер програм і проектів фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Наталя ЦЕРКЛЕВИЧ
- голова правління громадської організації «Книжковий простір» Микола КРАВЧЕНКО.

Теми до обговорення: сприйняття української літератури в Австрії; що цікавить європейських читачів; чи реально зацікавити їх не тільки сучасною, але й класичною українською літературою; перспективи перекладів українських письменників; результати Фестивалю для австрійських партнерів; плани проведення нових заходів за кордоном.

 

Нагадуємо, що першим заходом Фестивалю стала дискусія «Ще не вмерла Україна», на якій письменники говорили не лише про літературу, а й про Україну, її майбутнє. Ведучою дискусії була відома австрійська журналістка і письменниця Сюзанна Шоль – жива легенда головного телеканалу Австрії ORF. Зацікавлення австрійської публіки викликали також акція «Довга ніч української літератури» та дискусія «В фокусі – літературне життя в Україні».

Письменники – учасники Фестивалю мали насичену програму не лише в Інсбруку. Протягом двох тижнів (11-24 жовтня) вони провели низку зустрічей з читачами в різних містах Німеччини та Австрії, зокрема у Франкфурті, Мюнхені, Берліні, Відні, Граці.

Співорганізаторами Фестивалю виступили Громадська організація «Книжковий простір» (Київ) за підтримки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» та австрійське видавництво «Хаймон Ферлаг» (Haymon Verlag) за підтримки «Будинку Літератури на річці Ін» (Literaturhaus am Inn) та Інституту славістики Університету Інсбрука (Universität Innsbruck/Institut für Slawistik). Інформаційну підтримку Фестивалю надало Посольство України в Австрії.

Акредитація представників ЗМІ за номером телефону +38 044 502 52 12 або електронною адресою book.prostir @ gmail.com

 

translator google