головна Проекти Інші Новий Проект для підтримки толерантності суспільства «Інші. Трансформація (не) прийняття»

Новий Проект для підтримки толерантності суспільства «Інші. Трансформація (не) прийняття»

e-mail Друк PDF

Проект «Інші. Трансформація (не) прийняття» – це серія аналітичних статей та ґрунтовних розмов із представниками ЛГБТ-культури – іноземними видавцями, письменниками, а також літературними критиками. Матеріали викладатимуться у вигляді тексту, супроводжуватимуться фото й інфографікою, коментарями експертів і фактичними даними на нашому сайті – sferaua.com, популяризуватимуться у соцмережах і на сторінках партнерів.

Завдяки проектові ми створимо нове дискусійне поле, розширимо коло потенційних читачів книг такої тематики, а й у перспективі – спровокуємо появу нових видань на українському ринку про ідентичність, сексуальну орієнтацію, іншість.

Проект розраховано в роботі до кінця 2016 року.

В Україні сприйняття ЛГБТ-літератури (літератури про лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів) зокрема і ЛГБТ-культури в цілому – досить агресивне. Презентації книг цієї тематики закінчувалися скандалами й навіть побоями організаторів (антології «120 років Содому», роману «Тепло його долонь» Юрія Яреми). Українські читачі не поінформовані поступом літератури цієї тематики у США і країнах Європи, а видавці не поспішають продукувати новинки про ЛГБТ, побоюючись нерозуміння аудиторії.

Водночас в Україні книжці ще довіряють. За інерцією, яка залишилася ще з радянських часів, книжка досі є найінтелігентнішим способом втілення думки, донесення точки зору до реципієнта, і, відповідно, людина, пов’язана з книжкою (письменник, видавець, перекладач, критик тощо) є головним і найавторитетнішим представником інтелектуального істеблішменту.
Представляючи широкій аудиторії сайту відомих представників ЛГБТ-культури в Європі та Україні, ми сприятимемо кращому розумінню цієї тематики пересічними українцями.
 

translator google