головна Новини Книжковий ринок України. Актуальний досвід. Майстер-клас в УАД.

Книжковий ринок України. Актуальний досвід. Майстер-клас в УАД.

e-mail Друк PDF

Джерело: Книгобачення.

В Українській академії друкарства відбулася зустріч студентів одразу з трьома професіоналами-практиками в галузі книжкової справи: видавцями – головою правління громадського об’єднання “Книжковий простір», співзасновником видавництва «Нора-Друк», членом оргкомітету літературного конкурсу «Коронація слова» Миколою Кравченком (м. Київ), директором видавництва «Теза» Володимиром Брискіним (м. Вінниця), і книготорговцем – директором гуртово-роздірбного книготорговельного підприємства «Книжкові джерела», головою Асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Львівщини, заслуженим працівником культури Михайлом Ватуляком.  

Співпраця студентів і гостей (доповіді, запитання, дискусії) була спланована так, щоб в умовах сьогоднішнього стану книжкової справи дати молодим майбутнім фахівцям по можливості максимум інформації щодо орієнтації на практичне застосування в майбутній професійній діяльності.

Микола КравченкоНаприклад, М. Кравченко, окрім того, що дав оцінку стану нинішнього книжкового ринку (його потім продовжили й інші доповідачі), зосередив увагу на проблемах найдоступніших і найважливіших нині засобів просування товару на ринку видань художньої літератури (як для масового, так і так званого «культового читання»). Зокрема йшлося про книгу, як товар і інформаційний привід, оформлення книги, обкладинку, анотацію, застосування цитат і інших засобів реклами на обкладинці, чи корінці книги, підготовку матеріалів інформаційного характеру, які стосуються просування товару. Розповідав теж про заходи презентаційного характеру, організацію прес-конференцій і матеріалів до них, співпрацю зі ЗМІ. 

Володимир БрискінВидавець В. Брискін, який керує видавництвом, що спеціалізується на книзі для дітей, зосередив увагу студентів на особливостях не тільки просування дитячої книги на ринку, але і на проблемах збільшення ринку, нецінової конкуренції, формування ціни.

Книготорговець М. Ватуляк зорієнтував студентів у проблемах сучасного роздрібного забезпечення книжковим товаром споживачів, а також і про особливості гуртової торгівлі.

Михайло ВатулякОсобливим питанням дискусій була підготовка кадрів для галузі.
Загалом дві години виступів, запитань і суперечок промайнули для всіх непомітно і, здавалося, могли б бути продовжувані. Захід справді перетворився на тренінг. Нехай короткі, але ємні доповіді, давали для розвитку думки студентів значний простір. Не так часто підприємці бувають настільки щирими із колегами, нехай і майбутніми. 
Треба додати, що галузі освіти досить часто дуже потрібна участь галузі книговидання і книгорозповсюдження у професійній орієнтації майбутніх фахівців-практиків. Тому, видається, всі сторони-учасниці були задоволені. Проблема полягає тільки в постійності і частоті проведення.

Захід відбувся за організаційної підтримки сайту «Книгобачення».

 

translator google