головна Новини Олег Вергеліс отримав Гоголівську премію-2011

Олег Вергеліс отримав Гоголівську премію-2011

e-mail Друк PDF

 

Джерело: Дзеркало тижня

Лауреатом Гоголівської премії 2011 став редактор відділу культури тижневика «Дзеркало тижня. Україна», театральний критик і публіцист Олег Вергеліс.

Ім´я нового лауреата Гоголівської премії сьогодні назвав культовий російський письменник Віктор Єрофєєв.

Церемонія нагородження відбулася в Національній спілці письменників України.

Премію О. Вергелісу присуджено за книгу «АнтиРаневска». У цієї роботи є версія і більш докладного назви - «АнтиРаневска та інші явища фатальних нульових. Листи „незгодного“.

 

За задумом автора, книга являє собою збірник умовних листів, присвячених різним явищам і різним героям першої декади XXI століття. Деякі з цих листів були опубліковані на сторінках «Дзеркала тижня», деякі публікуються вперше.

У ракурсі такої епістолярної ліричної публіцистики — фігури, що представляють культуру і «антикультуру» (за версією автора). Є «послання», присвячені Кірі Муратовій, Богдану Ступці, Євгенії Мірошниченко, Святославу Вакарчуку, Михайлу Поплавському, Савіку Шустеру, Роману Віктюку, багатьом іншим персонам, а також явищам (як зі знаком «плюс», так і зі знаком «мінус»), які, на думку автора, багато в чому і визначали краєвид наших фатальних нульових.

Гоголівська премія — за найбільш помітні і яскраві літературні твори в Україні російською мовою — була заснована Спілкою письменників України і журналом «Веселка» у 2007 році. Лауреатами цієї премії вже стали відомий український поет і драматург Юрій Рибчинський, твори якого добре відомі як в Україні, так і в Росії, популярний в СНД український драматург Олександр Мардань (його п´єси широко йдуть у різних країнах), а також прозаїк Етері Басарія — за роман «Неправильний трикутник».  Гоголівська премія покликана привернути увагу до сучасної літератури російською мовою. Розглядаються різні види і жанри літературної творчості — проза, поезія, драматургія, публіцистика.

 

 

translator google