головна Новини
новини

В Асоціації книговидавців кажуть, що книг українською поменшало

e-mail Друк PDF

Олександр АфонінДжерело: Радіо Свобода

Президент Асоціації книговидавців України Олександр Афонін заявляє, що цього року кількість виданих найменувань книг українською мовою зменшилася на 15% порівняно з показниками минулого року.

«На тиражі книговидавці виходять на ті ж самі, але основною причиною цього є не зростання так званої «загальнодоступної книги», тобто книги, яка йде на ринок, а за рахунок збільшення фінансування на видання підручників для загальноосвітньої школи», – сказав він Радіо Свобода. За словами Афоніна, друк української книги цього року підтримали окремі обласні адміністрації, виділивши кошти, щоб закупити книги для шкільних бібліотек.

Напередодні прем’єр Микола Азаров заявив, що цього року спостерігається зростання тиражів українськомовних видань. За словами Азарова, показники зростання порівняно з минулим роком становлять 165 відсотків.

 

Літшкола-2012: Як у Карпатах вчили молодих письменників

e-mail Друк PDF

13 – 18 серпня поблизу Говерли, в с. Яблуниця, пройшов щорічний проект Літклубу «Маруся» – Літня літературна школа. Молоді автори з різних областей України приїхали сюди, щоб отримати практичні навички і досвід літературної діяльності. Лектори, що навчають «молодняк», – відомі професійні письменники, зокрема Тарас Прохасько, Юрко Іздрик, Макс Кідрук, Лариса Денисенко та інші. Формат Літшколи сприяє гармонійному поєднанню творчої та практичної частин, які могли б у майбутньому стати неабиякою опорою для розвитку та просування молодого літератора – учасника проекту.

Детальніше читати тут

 

В Одесі відбулася «Зелена хвиля»

e-mail Друк PDF

Прес-реліз

З 2 по 5 серпня 2012 року в Одесі на вулиці Дерибасівській відбулася XVI Міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Зелена хвиля» - міське свято книги під відкритим небом. Офіційну підтримку цьому проекту надали Одеська міська рада, Одеська обласна державна адміністрація, Одеська обласна рада.

Останнє оновлення на Вівторок, 21 серпня 2012, 11:24 Детальніше...
 

Літературний Коньяк чекає на Україну

e-mail Друк PDF

Зустріч з керівництвом літературного фестивалю у м. Коньяк (Франція)Джерело: Укр.Літ. Портал української сучасної літератури

29 травня в Будинку письменників НСПУ відбулася робоча зустріч з керівництвом Фестивалю європейських літератур у м. Коньяк (Франція), присвячена участі України 2012 року (15-18 листопада), як спеціального гостя. Літературний фестиваль представляли його президент Ніколь Корнібер та виконавчий директор Софі Жюльєн, модерував захід Сергій Пантюк.

На початку зустрічі голова Спілки письменників Віктор Баранов побажав натхненої роботи учасникам зустрічі та наголосив, що ми всі європейці, знаходимося в одному культурному просторі і від нас залежить його розширення та збагачення. Відповідальний секретар Спілки Володимир Барна, “перегравши” слова радянських поетів, акцентував свій короткий виступ на тому, що лінія Київ-Париж – “це нормально, це родинно, це на віки”.

Детальніше...
 

Відео-звіт з зустрічі в Будинку кіно 23 квітня 2012

e-mail Друк PDF

Ірен Роздобудько в Будинку кіно 23 квітня 201223 квітня 2012 р. у Всесвітній день книги Національна Спілка кінематографістів України та ГО «Книжковий простір» в київському Будинку кіно провели зустріч з творцями книги та фільму «Ґудзик», який поставлено за однойменним романом Ірен Роздобудько.

Письменниця і сценаристка Ірен Роздобудько розповіла про свій шлях в кіно, представила людей, які робили книжку і які робили кіно – режисера Володимира Тихого, продюсерів Юлію Чернявську та Олега Щербину. Після обговорення  Ігорь Жук виконав свої пісні та відбувся кінопоказ.

Захід проходив за підтримки міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», видавництва «Нора-Друк» та продюсерської компанії «Fresh Production».

Відео з зустрічі в Будинку кіно дивитися далі...

Детальніше...
 


Сторінка 4 з 11

translator google