Курс «Культурологія змінених станів свідомості» від Любка Дереша

e-mail Друк PDF

Культурологія змінених станів свідомості від Любка Дереша17-18 травня в Києві відомий український письменник Любко Дереш проведе авторський курс «Культурологія змінених станів свідомості». Автор курсу повноцінно й осмислено розкриє тему візіонерства в культурі та мистецтві, розкаже про специфіку метафізичного досвіду, притаманного різним епохам та культурам. Реєстрація слухачів триває до 15 травня включно.

Програма курсу складається з 6 годин лекцій, дискусій та практичних занять.

Любко Дереш пропонує єдину методологію, що розкриває тему візіонерства в культурі та мистецтві. «Тема візіонерства, містичного пошуку, відкриття метафізичної реальності займає вагоме місце в скарбниці світової культури. Однак на сьогодні широкий та різноманітний матеріал — а це твори літератури, музики, живопису, архітектури і т.д., від Апулея і дзенського живопису до Фаулза і російських рок-бардів — так і не був упорядкований, позаяк в рамках сучасної культурології бракує цілісного розуміння змінених станів свідомості як невід’ємної частини людського досвіду. Ми беремо на себе сміливість запропонувати єдину методологію, що дозволить повноцінно й осмислено охопити цей зріз над-особистісних переживань, зафіксованих у відомих творах мистецтва, й доступно представити специфіку метафізичного досвіду, притаманного різним епохам та культурам, картографуючи людську свідомість, віднаходячи, врешті, на цій карті й себе», - розповідає Дереш.

Детальніше...
 

Український літературний фестиваль і донецькій "Ізоляції"

e-mail Друк PDF

ІЗОЛЯЦІЯ представляє новий проект — перший український форум письменників Український літературний фестиваль в ІЗОЛЯЦІЇ, що відбудеться 23-25 квітня 2014 року. Місце проведення — місто Донецьк. І вже сьогодні — це виклик.

З 23 по 25 квітня близько 20 письменників — переважно з України, однак, і з інших країн світу — зберуться в ІЗОЛЯЦІЇ, щоб поділитися своїми ідеями, думками та світоглядом з відвідувачами унікальної події, яка збере більше 2000 людей. Враховуючи важливість гарного старту в перший рік проведення Українського літературного фестивалю, куратором проекту ІЗОЛЯЦІЯ запросила одного з найперспективніших українських письменників — Любко Дереша, який запропонував тему Мова та насильство з метою розвити її крізь багатоманітність запропонованих робот та поглядів. Формат фестивалю передбачає різноманітні зустрічі між письменниками та читачами у кожному куточку ІЗОЛЯЦІЇ, яка представляє собою постіндустріальний простір у Донецькому регіоні.

Детальніше...
 

Фестиваль відеопоезії feellyric

e-mail Друк PDF

фестивальFeellyric - Проект створений для популяризації молодого мистецтва, в рамках якого проходить низка арт-заходів. Головна мета – розкрити і показати молодих, талановитих, сміливих. Однією з подій є фестиваль відеопоезії під гаслом «Зніми це вголос!». Найбільше значення має ідея та її втілення, вкладена в роботу душа. Найменше – технічні характеристики відео. Взяти участь можуть абсолютно усі охочі. Зняти ролик – зовсім просто. Потрібно зняти вголос!

Надати заявку на участь можна на сайті feellyric.com.ua

 

Українська участь в Паризькому Книжковому Салоні – 2014

e-mail Друк PDF

Юрій Макаров та Марі Мендрас під час дебатів на Сцені АвторівПрес-реліз 31/03/2014

Книжковий Салон – 2014 в Парижі проходив з 21 по 24 березня в найбільшому виставковому центрі Франції Porte de Versailles. Організатори Салону оголосили про участь в експозиції 1200 видавництв та 200 тисяч відвідувачів. Країною – спеціальним гостем Салону була Аргентина, яка представляла 30 письменників, а містом – спеціальним гостем був Шанхай.

Вперше за всю історію Паризького Салону українські письменники Андрій Курков та Юрій Макаров взяли участь в дискусії стосовно загальнополітичного стану в Україні на одній з головних сцен Салону – Сцені Авторів.

З нагоди 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка на українському стенді відбулося декілька презентацій. Зокрема, перекладач Дмитро Чистяк представив франкомовне видання перекладів пісень Шевченка «Заповіт», а видавничий дім «Букрек», який вперше брав участь в заходах у Франції, презентував українсько-румунське видання «Кобзаря». Збірку творів відомих українських письменників «Мій Шевченко», спеціальне франкомовне видання якої підготовлено завдяки підтримці Французького інституту в Україні до Паризького Книжкового Салону у видавництві «Нора-Друк», представляли Юрій Макаров та Андрій Курков. Також презентовано подарунковий художній календар (українською, англійською і французькою мовами), який ввібрав у себе репродукції малознаних широкому загалу картин Тараса Шевченка, що демонструють непересічний малярський талант поета.

Детальніше...
 

Звіт українських учасників Паризького Книжкового Салону - 2014

e-mail Друк PDF

31 березня 2014 р (понеділок, початок о 18:30) запрошуємо на публічний звіт учасників Книжкового Салону - 2014 в Парижі. Українські заходи в рамках одного з найбільших у світі книжкових форумів проходили в різних мистецьких закладах Парижа, Страсбурга, Бордо. В нашу делегацію увійшли письменники Андрій Курков, Юрій Макаров, Любко Дереш, Сергій Жадан, Марина Гримич, Антон Кушнір, Дмитро Чистяк, журналістка та громадський діяч Ірина Славінська, видавці, інші діячі культури.

В Книгарні Є (Київ, вул. Лисенка, 3) учасники поїзди поділяться своїми враженнями від спілкування з французькою публікою, а керівники Проекту розкажуть про найближчі плани з просування української літератури за кордоном.

Детальніше...
 

Паризький Книжковий Салон – 2014. Український аспект

e-mail Друк PDF

Українські заходи в рамках одного з найбільших у світі книжкових форумів – Паризького Книжкового Салону (21.03–24.03.2014) цього року традиційно не обмежаться подіями на виставковому стенді Open Ukraine, а проходитимуть в різних мистецьких закладах Парижа, Страсбурга та Бордо.

В українську делегацію до Франції ввійшли письменники Андрій Курков, Юрій Макаров, Любко Дереш, Сергій Жадан, Марина Гримич, Антон Кушнір, Дмитро Чистяк, журналістка та громадський діяч Ірина Славінська, видавці, інші діячі культури.

Детальніше...
 


Сторінка 5 з 36

translator google


Голосування

Ви б дали гроші на "Народну Шевченківську премію"?
 

Хто Online

На даний момент 5 гостей на сайті

Чому нас потрібно підтримата

Скільки середній українець читає книжок на рік?
Скільки середній український студент може назвати імен українських сучасних письменників?
Чи знають нашу літературу за кордоном?
Чи може прожити український письменник на свої гонорари?
Поставте собі ці прості питання і відповіді будуть песимістичні...
Ми хочемо все змінити на краще.
І знаємо як це зробити.